چهارکلام برای آغاز سال جدید خورشیدی
ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  

سلام 


اولا - رسیدن سال نو خورشیدی را تبریک می گویم. سالی سرشار از آرامش و شادمانی آرزو دارم.

دوم- در ماههای گذشته چند نفر از همراهان وبلاگ بی رنگی در پیامهای خصوصی و ... گفته اند و تذکر داده اند که چرا وبلاگ دیگر به روز نمی شود و فعال نیستم. پاسخش را گفته ام و تکرار می کنم: با گسترش شبکه مجازی قابل دسترسی در گوشی های موبایل، طبیعتا وبلاگ و وبلاگ نویسی کمرنگ شده و می شود. خیلی طبیعی و بدیهی است که وقتی مخاطبان فضای مجازی به صفحاتی مثل اینستاگرام کوچ کرده باشند، نویسندگان این فضا هم به ناچار باید به آنجا نقل مکان کنند و دکان خود را جایی دیگر برپاکنند. نویسنده‌ی بی‌رنگی هم به تبع، در آن صفحات و فضاها فعال شده و مثلا صفحه ای در اینستاگرام برای انتشار عکسها و گاه «عکس-نوشته‌»هایش راه انداخته است.

اما این نقل مکان به معنای این نیست که باید وبلاگ راه بست. وبلاگ و وبلاگ‌نویسی همچنان پابرجاست ؛ چرا که انتشار برخی مطالب به جز در وبلاگ، در جایی دیگر محلی از اعتبار ندارد. پس وبلاگ بی‌رنگی همچنان برقرا خواهد بود و سعی خواهم کرد که لااقل از سال نودوپنج فعال‌تر باشم.

سوم- در سایت «کافه‌داستان» مطالبی ویژه عید و نوروز و سال خروس آماده و منتشر کرده ایم و تا سیزدهم فروردین هم با یادداشت های روزانه نویسندگان داستان نویس به‌روز خواهیم شد. پیشنهاد می کنم که سری بزنید و مطالب را بخوانید و شاید لذت ببرید.

چهارم- در پناه خدا؛ تا بعد...