شماره ششم کافه داستان و سختی های آن
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٠  

 

با همراهی دوستان کافه داستانی، شماره ششم نشریه «کافه داستان» را منتشر کردیم. پرونده آقای نویسنده این شماره، درباره امیرحسن چهلتن بود و مصاحبه ای مایه دار از کار درآمد، هرچند آلبوم عکس نداشت. و همچنین پرونده کتاب، اختصاص به «پریدن به روایت رنگ» لیلا صادقی داشت.

دردسرهای پرونده آقای( یا خانم) نویسنده آنقدر زیاد است که داریم سست می شویم و به ذهنمان رسیده که کم کم بیخیال این بخش بشویم. (که مهمترین بخش مجله است و اساساً ایده اصلی راه اندازی مجله حول این پرونده شکل گرفته). واقعا گاهی اوقات انتظارات مان از نویسندگان پیشکسوت این مملکت با آنچه در عمل از ایشان می بینیم زیاد است. مثلا درباره امیرحسن چهلتن از چند نفر از نویسندگان قدیمی خواستیم که مطلبی بنویسند، اما منصف و معقول ترین شان، همان ابتدا با دلیل  امتناع کرد از پذیرش آن. حتی بزرگی بود که تا چند روز مانده به انتشار ما را منتظر نگه داشت و دست آخر گفت: نه.

مشکلات پرونده نویسنده زیاد است، هم‌قدِ اهمیت این پرونده. شاید این پرونده را از مجله حذف کنیم و با بخشی دیگر جایگزین کنیم . و شاید هم سرسختی و پوست کلفتی کنیم !

به دوستان عزیزم در کافه داستان و نویسندگانی که این شماره ما را همراهی کردند، خسته نباشید می گویم و تشکر می کنم ازشان. امیدوارم خوانندگان مجله با نظرات شان ما را راهنمایی کنند

لینک سایت کافه داستان

 

لینک خبر ایسنا