یکشنبه شبی برای دوشنبه ای ها!
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٩  

شعر و داستان ما محروم است: از تیغ تیز ممیزی که شعرها را پاره‌پاره می‌کند و داستان ها را گردن می‌زند، بگیر تا نامرادی های اقتصادی و عدم حمایت دولت از نویسندگان و شاعران. و به آن اضافه کن عدم پوشش خبری درست و دلگرم‌کننده فعالیتهای ادبی. البته خبرگزاری ها هستند؛ اما معلوم است که عمدتاً خبرهای دستچین شده را پوشش می‌دهند و بسیاری از دیدنی ها وشنیدنی ها و خواندنی ها، ندیده و نشنیده و نخوانده  می‌ماند.

حالا توی این وضعیت، کسی یا کسانی پیدا می‌شوند که اسب همت را زین می‌کنند و یکه می‌تازند تا در کنار انگشت‌شمار سوارهای دیگر، تبدیل شوند به یکی از دلخوشی های اندک خالقان آثار ادبی و فعالان حوزه ادبیات. و یکی از این سواران بی ادعا، که کمر خدمت به جامعه ادبی کشور بسته‌اند، آنهایی هستند که «روزشان را با دوشنبه آغاز می‌کنند و با دوشنبه پایان می‌برند». تا در شلوغی های خاموشِ دوشنبه‌های ادبی پایتخت، دوشنبه‌ای متفاوت و درخشان ساخته باشند. و چراغی باشند برای دیده شدن همه رویدادهای ادبی ایران.

این تلاش بی ادعا و این همت عالی و این خستگی ناپذیری، ستودنی است. بسیار ستودنی. و کاش قدرش را و قدرشان را بدانیم.

*‌*‌*

عصر یکشنبه هشتم ادیبهشت، جشن چهار سالگی سایت «دوشنبه» برگزار شد. امیر حسین شربیانی و دوستانش دعوت کرده‌بودند و نویسندگان و فعالان ادبی هم، نیک پاسخ داده و آمده بودند. نویسندگان و شاعران جوان و چندتایی از بزرگترها، علی‌رغم تمام گرفتاری‌ها و دغدغه‌های فراگیر  این روزها، به پاس تلاش‌های بچه‌های «دوشنبه» و به احترام فراخوان شان، در کافه‌ای که وعده‌گاه شده بود، جمع شدند.

بچه های دوشنبه که برای جمع‌آوری و بازنشر اخبار و رویداد های ادبی بسیار می‌کوشند، برای برگزاری این مراسم نیز زحمات فراوانی کشیده بودند. در آغاز مراسم، درباره دوشنبه و آغاز و ادامه‌اش شنیدیم .بعد شعر و داستان هم بود و  شنیدیم، گرچه درفضایی پر سر و صدا و شلوغ. کیک تولد هم بود. خوردیم تا کام‌مان که به سبب جشن تولد «دوشنبه» و نیز دیدار دوستان دوشنبه‌ای و سایر نویسندگان و شاعران شیرین شده بود، شیرین‌تر هم شود. موسیقی هم بود و عطر چای و قهوه هم ...
یکشنبه شبی به یادماندنی و دوست‌داشتنی، به لطف بچه‌های دوشنبه و به احترام شان.
درود بر امیرحسین عزیز و دوستانش در «دوشنبه»: احمد، داود،  رویا، سمیه، سینا و... . خدا قوت و صدالبته که تولد دوشنبه بر شما مبارک

از طرف خودم و داستان نامه ای ها