کتابها

 

"کرگدن آهني"

مجموعه داستان

انتشارات مرواريد،1394

 

 از متن کتاب:
نمی دانم چه کسی گفته و کجا خوانده یا شنیده ام که آدم ها هرچه بیشتر در شغل شان فرومی روند بیشتر به آن شبیه می شوند. این حرف را باید طلا گرفت. شغل آدم ها جنس و رنگ و بو دارد و می رود توی گوشت و پوست و روح شان. مثلاً همین احمدکالباس؛ هربار که به صورتش نگاه می کنم این حرف فیلسوفانه برایم معنادارتر می شود. احمدآقا از بس صبح تا شب بین رول های انواع کالباس وول خورده و لبه ی رول ها را با چاقو باز کرده و گذاشته روی دستگاه کالباس بر و ورقه ورقه روی هم انداخته و وزن کرده شان و از بس که ورقه های بد بریده شده یا کهنه و خشک شده ی سرِ رول را خورده خودش شده شبیه کالباس. صورتش بی رنگ و کم خون است. مثل صورت مِیّت.

 

 

 

---------------------------------------------------

 

دوشنبه های داستان

مجموعه داستان کوتاه

سال نشر: 1391

 

به نقل از ایلنا: مجموعه داستان «دوشنبه های داستان» دربرگیرنده 21 داستان کوتاه، مینی‌مال و فلش فیکشن، به قلم 14 نفر از نویسندگان کارگاه داستان‌خوانی فرهنگسرای ارسباران است که به اهتمام مصطفی علیزاده گردآوری و  منتشر شده است.

در کتاب «دوشنبه های داستان» داستانهایی از مصطفی علیزاده، افسانه احمدی، آزاده حسینی، زهره مسکنی، علیرضا شهبازین و ... می‌خوانیم.

---------------------------------------------------

درس هایی از مثنوی

به همراه شرح مختصری از احوال و زندگی مولانا

سال نشر: ١٣٨٩

 

بخش نخست کتاب حاضر، شرح مختصر زندگی مولانا است که با استناد به آثار ارزنده محققین معاصر، که تا حد بسیار زیادی افسانه­ها و  خیال­پردازی­ها را از زندگینامه­های قدیمی و هم­عصر مولانا زدوده­اند، به رشتة تحریر درآمده است؛ به­ویژه اثر ارزشمند زنده­یاد استاد عبدالحسین  زرین­کوب، «پله پله تا ملاقات خدا».

در بخش دوم کتاب، ابیاتی از مثنوی انتخاب شده و سعی شده است که  درس­ها و تعالیم مولانا به­صورت خلاصه و کوتاه و با زبانی ساده و قابل درک برای کسانی که با آثار و عقاید و اقوال مولانا آشنا نیستند، ارائه گردد.

در قسمتی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

انسان امروزی، در رنج و اضطراب و گرفتار بحران­های روانی و آشوب­های فکری فراوانی است. آرامش از زندگی مدرن رخت بَربسته و هیاهو و تشویش جایگزین آن گشته است. بیماری­های روانی آدمی را فرا گرفته و او سرگشته و حیران، به دنبال مأوا و پناهگاهی می­گردد.

وقتِ آن فرا رسیده تا آدمی به­سوی فطرت پاک و الهی خود، که با آن خلق شده و در گذر زمان آن را از دست داده، حرکت کند. در این میان، آموزه­های مولانا جلال­الدین برای انسان مدرن و زندگی امروزی همانند کیمیاست.

 

خرید اینترنتی کتاب

 

  -----------------------------------------------------------------

 

زبان و ادبیات فارسی ویژه آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

 

 انتشارات نگاه دانش

 سال انتشار 1388

( چاپ چهارم.1394)

شامل:

 شرح درس - دستور زبان، آرایه های ادبی، آیین نگارش و درست نویسی، املا، معنی و مفهوم ابیات و عبارات و واژگان، تاریخ ادبیات

پاسخ تشریحی به سوالات آزمون های سراسری

نمونه سوالات طبقه بندی شده

بیش از 500 تست و 1000 واژه معنی شده

مبحث درست نویسی جهت پاسخگویی سوالات «تصحیح جمله» GMAT

 

  -----------------------------------------------------------------

   زبان فارسی رشته مدیریت اجرایی و MBA 

 شامل‌ شرح درس ونکات تستی، تستهای سالهای اخیر آزمون سراسری، آزمون سراسری سال 1385 به همراه پاسختشریحی

ناشر: کوی کوثر

سال انتشار: 1385